Forum FAQFAQ SzukajSzukaj    RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się i sprawdź wiadomościZaloguj się i sprawdź wiadomości   ZalogujZaloguj 

suche plamy na skorze
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Objawy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anathea
Nowy użytkownik

PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 1:45 pm    Temat postu: suche plamy na skorze Odpowiedz z cytatem

w roznych miejscach ciala robia mi sie suche plamy.. pod pachami, na boku, na powiece, ostatnio nawet w pachwinie. oprocz tego, ze sa suche, czasem swedza, a skora na nich luszczy sie. niekiedy robia sie czerwone i jakby 'zaognione', wtedy to strasznie boli, a gdy po czyms takim ponownie przyschna, sucha skora schodzi mi platami.

plamki sa roznej wielkosci. najpierw sa male, pozniej sie powiekszaja (ostatnio zauwazylam, ze zaczynaja sie rozsiewac).

bylam u kilku dermatologow, stosowalam rozne masci, m.im triderm i oxycord na powieke. byly to raczej eksperymenty, zaden z lekarzy nie zlecil wykonania zadnych badan, by dowiedziec sie, co to jest i na co mnie leczy. niestety, masci dzialaly tylko wtedy gdy je stosowalam... gdy odstawialam lek, problem wracal (czasem juz po kilku tygodniach, czasem po kilku miesiacach), w tym samym lub innym miejscu...trwa to (z wiekszymi lub mniejszymi przerwami) juz czwarty rok.

moze powinnam sama zrobic badania prywatnie? ale jakie?
co to moze byc? jak to leczyc?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
takatam
Nowy użytkownik

PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 9:18 pm    Temat postu: re: suche plamy na skorze Odpowiedz z cytatem

Tez to mam ale tylko na twarzy i na szyi. U mnie to jest uczulenie pokarmowe. Może też masz na coś alergię i Ci wywala na skórze. Zrób badania u alergologa jeśli wykluczą to szukaj innej przyczyny.
Powrót do góry
Wiktoria007
Nowy użytkownik

PostWysłany: Sro Maj 06, 2009 10:45 pm    Temat postu: re: suche plamy na skorze Odpowiedz z cytatem

Mysle, ze konieczne sa badania, zmiany na skorze moga byc wynikiem choroby... chociaz moga to byc np. tylko zmiany grzybiczne. Zycze powodzenia!
Powrót do góry
malami80
Nowy użytkownik

PostWysłany: Sro Maj 06, 2009 10:58 pm    Temat postu: re: suche plamy na skorze Odpowiedz z cytatem

tez to mam, ale tylko na ramieniu i czasem jedna plamka sucha na twarzy-zawsze w tym samym miejscu ..ale tylko sucha plamka-lekko czasem czerwona. Zauwazyłam ze sie pojawia jak rpzesucszy mi sie skórka, jak sie nabalsamuje to znika, ale nie do konca:(
Powrót do góry
rydzia
Nowy użytkownik

PostWysłany: Wto Maj 19, 2009 10:26 pm    Temat postu: re: suche plamy na skorze Odpowiedz z cytatem

Mi wyskakuja czerwone suche plamy na powiekach. Mialam robione testy kontaktowe i punktowe i nic nie wyszlo. Wydaje mi sie, ze moze to byc alergia pokarmowa. Czy to mozliwe zeby te plamy wyskakiwaly mi dopiero po np 2 dniach od zjedzenia alergenu?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Objawy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: